Foguerons 2024

La nostra associació participa als Foguerons de Sa Pobla a Gràcia, el dia 27 de gener, com sempre, amb una foguera.

Al nostre barri començarà amb la cercavila on participen les colles de cultura, com els bastoners, diables, etc. i acabarà amb l’encesa de la “llum” o foguera a la Pl. de la Virreina i posteriorment
amb aquesta primera encesa comença la festa dels carrers i places que hi participen i on es poden coure els productes mallorquins a la foguera.

Per compartir amb nosaltres la festa caldrà que confirmeu la vostra assistència abans del 22 de gener a qualsevol membre de Junta, a Conxi Andrés, Montse Roig o al Mail: fraternitatdebaix@yahoo.com, deixant nom i telèfon per posar-nos en contacte amb vosaltres per confirmar la recepció del missatge i la corresponent reserva.

Aquest cop l’organització d’aquesta activitat ha canviat una mica el sistema de les bosses i de distribució del menjar. Enguany la nostra associació continuarà oferint la bossa de menjar típic de Sa Pobla (pa, botifarró i sobrassada) preparada per l’organització i la nostra associació afegeix una botifarra crua.

Aportació proposada 7,00 euros.

No inclou beguda, però sí se’n vendrà.

En aquesta activitat recordeu que no hi ha ni cadires ni coberts i que les places són limitades. Aquest any i com a gran novetat encendrem el foc a Fraternitat, entre c/ Tordera i c/ Josep
Torres on sempre fem les nostres activitats.

Per a què estigui tot a punt per la nit, durant la tarda estarem al carrer preparant els maons, la llenya… i recollint i preparant les bosses que ven l’organització. Com ja sabeu, totes les activitats
que es fan tenen una preparació i qui vulgui venir a ajudar en un moment o altre ho pot fer. Estarem al carrer a partir de les 18:30h.

Pels qui vulguin veure l’encesa de la llum a la placa de laVirreina, a les 20:45 hores i pels qui vulguin venir directament al fogueró del carrer, la brasa ja estarà feta a partir de les 21:00 hores que serà quan es començaran a repartir les bosses per coure. El menjar de les bosses que ha repartit l’associació seran les primeres a coure i
recordeu que l’activitat principal d’aquests foguerons és coure el menjar de Sa Pobla.

Com ja sabeu, no es pot coure  peix.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Un projecte de:
Forma part de:
En col·laboració amb:
xarxanet.org - Entitats i voluntaris per un món millor